Tenzin Wangyal Rinpočhe

Léčení formou, energií a světlem

Pět elementů v tibetském šamanismu, tantře a dzogčhenu

Kniha tibetského mistra meditace o speciálních metodách jógy pracujících se základními elementy přírody – zemí, vodou, ohněm, vzduchem a prostorem.

Není skladem

Hlídat dostupnost

ISBN 80-86685-48-9Rok vydání / Počet stran / Vazba: 2005 / 236 str. / Váz. Katalogové číslo: 0170 Kategorií: , , , , , , , , , , Štítky: , , , , , , , ,

Kniha tibetského mistra meditace o speciálních metodách jógy pracujících se základními elementy přírody – zemí, vodou, ohněm, vzduchem a prostorem. Tyto léčebné metody nás znovu propojují s posvátnými a duchovními aspekty přírodního světa a umožňují nám tak znovu obnovit ztracenou celistvost své osobnosti. Edice Mangalam.

Tenzin Wangyal je absolventem exilové bönistické klášterní university v indickém Dolandží a zakladatelem a ředitelem organizace Ligmincha Institute (v Charlottesville ve Virginii), která se věnuje studiu a praxi učení tradice bönu.

„Rozpoznání elementů v okolním světě, jejich krásy a souhry, schopnost účastnit se jejich posvátné hry, znamená být součástí živoucího světa plného záhad a možností.“

Tenzin Wangyal Rinpočhe se narodil tibetským rodičům v indickém exilu a byl rozpoznán jako reinkarnace věhlasného učence a mistra meditace Khjungtul Rinpočheho. Od třinácti let studoval bönistickou klášterní universitu Menri v indickém Dolandží, kde dosáhl nejvyššího akademického titulu geše.

Od roku 1984 působí na Západě. Nejprve spolupracoval s Komunitou dzogčhenu známého mistra dzogčhenu Namkhai Norbu Rinpočheho (vydali jsme tři jeho knihy) v Itálii, později jako vědecký pracovník na Riceově universitě v americkém Houstonu. Roku 1992 založil Ligmincha Institute, jehož cílem je zachování původní tibetské tradice bön. Po celém světě předává nauky bönu, včetně jógy snu, dzogčhenu aj.

Dzogčhen bön, přesněji dzogčhen jungdung bön, je prastará tibetská tradice. Jungdung znamená odvěký a bön je doslova učení neboli dharma. Jungdung bön tvoří kompletní duchovní systém, zorganizovaný do devíti stezek. První čtyři z nich (stezky příčin), plní podpůrnou roli a obsahují meditace dlouhého života (ajurvéda) a různé praxe předpovídání budoucnosti, rituály uzdravování a očistu pěti elementů. Druhá část, pět stezek výsledku, obsahuje učení súter neboli stezky odříkání, učení tanter neboli stezky přeměny, a dzogčhen tedy stezku samovysvobození. Podstatou všech devíti stezek je soucit ke všem cítícím bytostem.

Rozměry 13.5 × 20.5 cm
Rok vydání

Vazba

Váz.

Vydavatel

Počet stran

236

Vydání

1. vyd.