Koncem července poprvé navštíví Prahu významný buddhistický učitel Yongey Mingyur Rinpočhe! Autor několika skvělých knih nám velmi srozumitelným jazykem popisuje nástrahy vlastní mysli i praktické způsoby, jak je překonat. Jeho učení nás inspirovalo natolik, že jsme vedle tří knih vydali jeho dílo i jako naši vůbec první audioknihu. Vše o jeho návštěvě se dozvíte níže.
Rinpočhe přijede na pozvání české meditační skupiny Tergar a povede v pátek 22.7. přednášku na téma Mysl, cesta ke štěstí. Den poté pak proběhne víkendový městský meditační retreat Vědomí, soucit a moudrost: esence učení Radosti ze života. Vstupenky je možné zakoupit jednotlivě na pátek a na víkend nebo dohromady v jednom balíčku. Akce proběhne v bývalém kostele Pražská křižovatka kousek od Betlémské kaple a těm, kdo nebudou tou dobou ve městě, pořadatelé doporučují některou z dalších zastávek Rinpočheho evropské návštěvy. Vše najdete na mezinárodních stránkách tergar.org a níže najdete rozhovor s Barborou Tenčlovou, jednou z pořadatelek akce za českou skupinu Tergar, který zveřejňujeme jako náš první podcast.
Yongey Mingyur Rinpočhe pochází ze staré slavné rodiny meditačních mistrů škol Kagjü a Ňingma z Khamu ve východním Tibetu. Blíže o historii jeho rodiny se dozvíte vzpomínkách jeho otce Tulku Urgyena v knize Planoucí záře. Tulku Urgyenovi vydáváme u příležitosti Mingyurovy návštěvy dotisk jeho knížky Opakuji slova Buddhy. Při této příležitosti znovu vyjdou i dva tituly od jeho blízkého přítele Dilgo Khjence Rinpočheho, a to Nebojácný soucit a Sto veršů rad. Od Dilga dále doporučujeme Poklad v srdci probuzených, jeho komentář k textu Patrula Rinpočheho, slavného mistra meditace z 19. století. Od Patrula jsme rovněž vydali Slova mého dokonalého učitele a historky z jeho života Osvícený tulák, které posbíral Matthieu Ricard. Bratrovi Mingyur Rinpočheho, Tsoknyi Rinpočhemu, jsme také vydali sbírku dzogčhenových nauk Bezstarostně a důstojně.